Obiektywy do bezlusterkowców: tele i supertele
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Klasyczny obiektyw portretowy o ogniskowej 85 mm i jasności f/1.4, który należy do bezkompromisowej linii premium Art. Oferuje konstrukcję optyczną obejmującą 5 soczewek SLD i 1 soczewkę asferyczną. Wydajny silnik krokowy AF działa bardzo cicho, umożliwiając wykorzystanie obiektywu także podczas filmowania, a dodatkowo jest kompatybilny z zaawansowanymi systemami Eye AF itp. 11-listkowa przysłona gwarantuje piękny, naturalnie wyglądający bokeh.
5 lat gwarancji
Cashback 640 zł
akumulator Patona 15% taniej
akumulator Mathorn 15% taniej
filtry Calumet 15% taniej
CaptureOne 40% taniej
- Średnica [mm]: 95
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Obiektyw Nikkor Z 180-600 mm f/5.6-6.3 VR sprawdzi się doskonale podczas fotografowania ptaków, dzikiej przyrody, sportowców, samolotów oraz krajobrazów. Waży on zaledwie 1955 g. Wewnętrzne ustawianie ogniskowej gwarantuje dobre wyważenie podczas fotografowania z ręki. Posiada AF, który jest zoptymalizowany pod kątem fotografowania i filmowania szybko poruszających się obiektów. Długa ogniskowa i ciche ustawianie ostrości gwarantują nagrywanie materiału wideo ze skompresowaną perspektywą.
Zimowa promocja Nikon
CaptureOne 40% taniej
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Panasonic LUMIX S 85 mm f/1.8 OEM to idealny obiektyw portretowy - oferuje ulubioną ogniskową portrecistów i światłosiłę f/1.8 zapewniającą płytką głębię ostrości. Dodatkowo wykorzystuje szybki, precyzyjny i cichy silnik AF, który umożliwia efektywne zastosowanie go w czasie filmowania. Wersja OEM obejmuje obiektyw w doskonałym stanie technicznym, lecz dostarczany w zastępczym opakowaniu.
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Średnica [mm]: 72
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
II-generacja obiektywu portretowego o ogniskowej 85 mm i światłosile f/1.4. Dzięki silnikowi STM świetnie sprawdza się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Zastosowano w nim 4 elementy ze szkła HR i 1 ED. W II wersji tego obiektywu dodano przełącznik niestandardowy i przycisk blokady ostrości.
Doskonały obiektyw portretowy, który łączy w sobie ogniskową 85 mm i jasność f/1.8. Dodatkowo zapewnia niemal bezgłośny silnik AF, zminimalizowany efekt oddychania, uszczelnioną konstrukcję, zaawansowaną optykę czy przeciwodblaskową powłokę nanokrystaliczną. Model ten doskonale sprawdza się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Bezbłędnie współpracuje z technologią detekcji oka AF dostępną w korpusach aparatów Nikon Z.
Zimowa promocja Nikon
CaptureOne 40% taniej
Viltrox AF 85mm F1.8 II Nikon Z to druga odsłona uznanego przez użytkowników obiektywu portretowego. Wyróżnia się metalową konstrukcją, która gwarantuje wytrzymałość i pewność w trakcie pracy z modelami. Co więcej metalowa jest także osłona przeciwsłoneczna. Dzięki dużemu otworowi przysłony i jej 9-listkowej konstrukcji obiektyw gwarantuje świetny efekt bokeh, który jest tak pożądany przez portrecistów.
Ultra jasny tele obiektyw f/1.2 o ogniskowej 70 mm należący do linii Pro. Oferuje konstrukcję optyczną wykorzystującą 16 elementów rozmieszczonych w 11 grupach, silnik AF STM i zminimalizowany efekt oddychania. Aluminiowy tubus, metalowe styki, bagnet z mosiądzu i uszczelniona konstrukcja zapewniają długotrwałą, satysfakcjonującą pracę.
CaptureOne 40% taniej
Ogniskowa 85 mm, jasność f/1.2 i należenie do linii premium S sprawiają, że to portretówka marzeń. Posiada optykę wykorzystującą nanopowłokę, soczewki asferyczne i elementy ED, które gwarantują doskonałe obrazy nawet dla najjaśniejszej przysłony. 2 silniki krokowe doskonale się synchronizują, tak aby umożliwia precyzyjne ustawianie ostrości zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.
Porozmawiaj ze specjalistą Sony na czacie! (w godzinach 9-17) Klasyczna portretówka o ogniskowej 85 mm i jasności f/1.4, która zapewnia bezkompromisową jakość obrazu charakterystyczną dla linii premium G Master. Oferuje silnik SSM, powłoki Nano AR i obudowę odporną na działanie kurzu i wilgoci. 11-listkowa, kołowa przysłona gwarantuje piękny, naturalnie wyglądający efekt bokeh.
Ultrajasny obiektyw portretowy z mocowaniem RF. Przeznaczony do pełnoklatkowych, bezlusterkowych aparatów Canon EOS. Zapewnia piękny efekt bokeh i naturalnie miękkie rozmycie tła, które doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej. Odporny na złe warunki atmosferyczne umożliwia bezpieczną pracę w plenerze.
Jasny teleobiektyw, który stanowi następcę popularnego modelu manualnego. Zachowano w nim zdumiewającą rodzielczość poprzednika, ale zastosowano silnik krokowy AF, który pozwala na skuteczne fotografowanie i filmowanie. Lekka, uszczelniona konstrukcja ułatwia pracę z długą ogniskową.
Obiektyw o ogniskowej 135 mm i jasności f/1.8 należący do linii premium L. Posiada optyczny stabilizator ostrości o skuteczności 5,5 stopnia EV (8 stopni EV z kompatybilnymi aparatami Canon EOS R z matrycową stabilizacją). Silnik AF Nano USM i skorygowany efekt oddychania sprawiają, że obiektyw ten świetnie nadaje się do filmowania.
Klasyczna portretówka o ogniskowej 75 mm i jasności f/1.5, która pokrywa sensor pełnoklatkowy. Oferuje klasyczną konstrukcję optyczną obejmującą 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach i 1 element obustronnie asferyczny oraz 3 soczewki o anormalnej dyspersji. 12-listkowa przysłona i płynnie lub skokowo działająca przysłona gwarantują pełną kontrolę nad bokeh. Całkowicie metalowy korpus wyróżnia się wytrzymałością.
Teleobiektyw o średniej długości (ekwiwalent ogniskowej 87 mm dla matrycy małoobrazkowej) wyróżnia się bardzo dużym otworem względnym F/2.0, wysoką rozdzielczością obrazu w całym kadrze oraz unikalnym odwzorowaniem kolorów. Uszczelniony przed pyłem, kurzem, wilgocią i niskimi temperaturami świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Doskonały w fotografii portretowej i fashion. Dedykowany do współpracy ze średnioformatowym bezlusterkowcem FujiFilm GFX.
5 lat gwarancji
30 rat 0%
+ plecak Shimoda Action X25 v2 Starter Kit czarny za 1 zł
CaptureOne 40% taniej
Porozmawiaj ze specjalistą Sony na czacie! (w godzinach 9-17) Obiektyw Sony FE 135 mm f/1.8 GM należy do linii G Master, co oznacza, iż gwarantuje doskonałe parametry optyczne, pozwalające uzyskać znakomitą jakość obrazów. Instrument wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne opracowane przez Sony. Wyróżnia się zastosowaniem niezwykle precyzyjnego i szybkiego systemu AF oraz lekką, mobilną konstrukcją. W połączeniu z ogniskową 135 mm i światłosiłą f/1.8 stanowi doskonałe narzędzie dla wszystkich fotografów portretowych, ślubnych, sportowych czy przyrodniczych.
Idealny obiektyw portretowy, który łączy w sobie ogniskową 85 mm i jasność f/1.2. Oferuje jakość linii obiektywów premium L. Specjalna powłoka DS zapewnia jeszcze bardziej subtelny efekt bokeh. Konfigurowalny pierścień sterowania umożliwia dopasowanie działania obiektywu do własnych przyzwyczajeń. Model ten świetnie sprawdzi się także w trakcie filmowania.
Viltrox AF 85mm F1.8 II Fuji XF to druga odsłona uznanego przez użytkowników aparatów Sony E i FujiFilm X obiektywu portretowego. Wyróżnia się metalową konstrukcją, która gwarantuje wytrzymałość i pewność w trakcie pracy z modelami. Co więcej metalowa jest także osłona przeciwsłoneczna. Dzięki dużemu otworowi przysłony i jej 9-listkowej konstrukcji obiektyw gwarantuje świetny efekt bokeh, który jest tak pożądany przez portrecistów.
Viltrox AF 56 mm f/1.4 XF został stworzony z myślą o zapewnieniu portrecistom świetnego i niezawodnego narzędzia. Zaprojektowany specjalnie dla matryc APS-C FujiFilm z serii X pozwala na uzyskanie kąta widzenia odpowiadającego 85 mm (dla formatu 35 mm). To sprawia, że udostępnia jedną z najbardziej popularnych wśród portrecistów perspektywę.
Teleobiektyw o ogniskowej 600 mm i jasności f/4, który zachowuje przy tym stosunkowo kompaktowe rozmiary. Oferuje 5,5-stopniową stabilizację obrazu, podwójnie zasilany mechanizm AF i powłoki ASC oraz Super Spectra. Jego optyka obejmuje szkło fluorytowe i Super UD. Obiektyw jest kompatybilny z telekonwerterami (sprzedawanymi oddzielnie).
CaptureOne 40% taniej
TTArtisan 50mm F1.2 oferuje standardową ogniskową i światło siłę f/1.2, dzięki czemu gwarantuje obrazy o wyjątkowej plastyce. Wyróżnia się niezwykle zaawansowaną konstrukcją, 10-listkową przysłona i ergonomiczną budową, dzięki czemu gwarantuje płynną i komfortową pracę.
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.
Teleobiektywy to sprzęt fotograficzny do zadań specjalnych
Teleobiektywy wyróżniają się zawężonym polem widzenia i długimi ogniskowymi, które pozwalają na przybliżanie odległych obiektów, np. podczas korzystania z ogniskowej 400 mm. Jednocześnie spłaszczają one perspektywę, co sprawia, iż odległe plany wydają się być bliżej siebie na obrazie. Dzięki nim jest także dużo łatwiej uzyskać płytką głębie ostrości i ładny bokeh. Budowa optyczna teleobiektywów sprawia, iż cechują się sporymi gabarytami oraz wagą. Teleobiektyw do lustrzanki pełno klatkowej może ważyć nawet kilka kilogramów i mierzyć kilkadziesiąt centymetrów. Do fotografowania takim sprzętem przyda się nie tylko fotograficzne oko, ale także siła fizyczna.Kiedy i komu przyda się teleobiektyw? Czy warto go kupić?
Teleobiektywy świetnie sprawdzają się w fotografii przyrodniczej, fotografii sportowej oraz reporterskiej. W przeciwieństwie do obiektywów szerokokątnych nie powodują przerysowania sylwetki modeli, są więc chętnie wykorzystane w fotografii portretowej i fashion. Ogólnie mówiąc za obiektywy tele uznaje się te, których ogniskowej są powyżej 50 mm. Tak więc tego typu obiektywem będzie zarówno Samyang 85 mm jak i Canon 400 mm F4.0, który zyskał swą popularność w fotografii lotniczej.
Jaki teleobiektyw kupić i ile to kosztuje?
Poza doborem odpowiedniej ogniskowej (potocznie mówiąc zoomu) warto wybrać np. profesjonalne teleobiektywy ze stabilizacją obrazu, gdyż ich specyfika wymaga wydłużenia czasów naświetlania. Dodatkowo stabilizacja obrazu ułatwia kadrowanie w wizjerze. Dobrze jest także, aby teleobiektyw posiadał wydajny silnik AF pozwalający na łatwe przełączanie pomiędzy automatycznym a ręcznym ostrzeniem i mocowanie na filtry optyczne. W fotografii portretowej świetnie sprawdzą się krótkie tele o dużej światłosile, takie jak np. Sigma A 105 mm f/1.4 DG HSM.
Ceny teleobiektywów zaczynają się od około 1000 zł i zamykają zazwyczaj w kwocie 10 tysięcy. Ekstremalnie długie ogniskowe dla profesjonalnych fotografów np. Nikon 500 mm pieszczotliwie nazywane „lufami” mogą kosztować nawet do 50 tysięcy złotych. Warto więc szukać sprzętu na promocjach, np. w sklepie Cyfrowe.pl.
Teleobiektywy niezależnych producentów
Chociaż teleobiektywy Nikon i Canon cieszą się od wielu lat nie słabnącym zaufaniem profesjonalnych fotografów, to niezależni producenci tacy jak Sigma czy Samyang są w stanie zaoferować bardzo ciekawe modele. Duże wymagania dotyczące konstrukcji teleobiektywów powodują, iż są to często bardzo kosztowne zakupy. Producenci tacy jak Sigma czy Samyang oferują teleobiektywy o bardzo dobrych parametrach, dostępne często w konkurencyjnych cenach. Tani teleobiektyw może być dobrym rozwiązaniem dla początkujących fotografów, którzy chcą spróbować swoich sił w fotografii przyrodniczej, np. do zdjęć ptaków i dzikich zwierząt czy fotografii sportowej.
Teleobiektywy - jakie akcesoria przydadzą się podczas fotografowania?
Nie wszystkie teleobiektywy są małe i lekkie, jak te produkcji Olympusa do systemu micro 4/3. Przeważnie cechują się sporymi gabarytami, tak więc podczas fotografowania nimi warto wykorzystać statyw i głowice gimbalowe. Pozwalają one na płynne poruszanie teleobiektywem i podążanie za szybko biegającymi sportowcami czy zwierzętami. Przydatne będą także telekonwertery, które zamocowane pomiędzy aparatem a soczewką obiektywu umożliwiają uzyskanie jeszcze większego przybliżenia. Wsparciem dla ciężkich teleobiektywów są monopody Manfrotto, 3 legged thing znane z największych udźwigów.
Gdzie kupić teleobiektyw do lustrzanki?
Sklep internetowy cyfrowe.pl oferuje wiele różnych modeli teleobiektywów, które sprawdzą się zarówno w fotografii przyrodniczej, sportowej, jak i portretowej. W ofercie znajdziesz teleobiektywy Canon i Nikon, a także popularne modele Sigma Art czy Samyang z AF. Z łatwością wybierzesz teleobiektyw odpowiadający Twoim potrzebom i budżetowi. Skorzystaj z pomocy online lub porozmawiaj z doradcą w jednym ze sklepów stacjonarnych w Warszawie, Gdańsku, Katowicach oraz Poznaniu. Więcej informacji uzyskasz także na blogu pod adresem www.blog.cyfrowe.pl w zakładce fotografia/sprzęt.