Obiektywy do bezlusterkowców: macro (Leica, Tokina, 7Artisans, MeiKe, Panasonic, Sirui)
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Panasonic Lumix S 100 mm f/2.8 Macro (S-E100E) to jeden z najmniejszych i najlżejszych obiektywów makro, który zapewnia maksymalne powiększenie 1:1 i minimalny dystans ogniskowania 0,204 m. Jego uszczelniona konstrukcja jest odporna na działanie pyłu i wilgoci, a także niskich temperatur do -10°C.
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Średnica [mm]: 39
- Do matryc: APS-C
Obiektyw Macro stworzony dla bezlusterkowego systemu Canon M To idealna wręcz propozycja dla osób chcących zacząć przygodę z makro fotografią. 7Artisans 60mm f/2,8 oferuje maksymalne powiększenie 1:1 oraz minimalną odległość ostrzenia na poziomie 26 cm. Światło siła f/2.8 zapewnia ekstremalnie małą głębie ostrości przy dużym powiększeniu. Dodatkowo dzięki płynnej przysłonie możliwe jest przejęcie większej kontroli nad głębią ostrości.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 46
- Do matryc: Micro 4/3
Obiektyw o ogniskowej 45 mm, przeznaczony do fotografii makro. Maksymalna przysłona f/2.8 pozwala uzyskać atrakcyjne rozmycie tła. Stabilizacja obrazu pozwala na redukcję drgań i wykonywanie zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Obiektyw świetnie nadaje się również do portretów.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 46
- Do matryc: Micro 4/3
Obiektyw LUMIX G MACRO 30 mm f:2,8 ASPH MEGA O.I.S. to model dedykowany do bezlusterkowych aparatów z matrycą micro 4/3. Wyróżnia się skalą odwzorowania 1:1 oraz szybkim i cichym autofocusem. Wbudowana stabilizacja obrazu sprawdza się zarówno podczas fotografowania jak i filmowania.
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.