Lampy światła ciągłego: lampy LED
- Jasność [lux]: 43400
- Temperatura barwowa [K]: 2700-6500
- Waga [g]: 0,480
- Temperatura barwowa [K]: 2700-6500 K
- Waga [g]: 700 g
- Jasność [lux]: 9180
- Temperatura barwowa [K]: 2700 do 6500K
- Waga [g]: 1650
- Jasność [lux]: 9180
- Temperatura barwowa [K]: 5600
- Waga [g]: 1650
- Temperatura barwowa [K]: 3000/4000/5500K
- Waga [g]: 0,98
- Waga [g]: 100g
Najczęściej kupowane
Oświetlenie filmowe - dlaczego warto wykorzystać lampy LED?
Światła, kamera, akcja! To słynne, filmowe zdanie nomen omen jasno pokazuje, jak istotny podczas filmowania jest zestaw oświetleniowy. Lampy LEDowe umożliwiają uzyskanie wszechstronnego źródła światła, które może oświetlać zarówno małe, jak i duże plany zdjęciowe. Taki sprzęt Aputure, Ulanzi, Quadralite czy innych producentów umożliwi Ci zrealizowanie wszystkich Twoich filmowych pomysłów. Sprawdzi się podczas nagrywania teledysków, vlogów, prezentacji, czy w trakcie realizowania transmisji i streamingów. Źródło światła stałego jest niezbędnym elementem każdego planu zdjęciowego
Lampa LED - jakie parametry powinien mieć sprzęt oświetleniowy?
Profesjonalne lampy diodowe LED posiada przede wszystkim zaawansowany chipset z wysokiej jakości diodami, który potrafi emitować stabilne światło. Istotny jest także wysoki współczynnik CRI, który pozwoli na wierne odwzorowanie barw. Inną ważną funkcją jest płynna regulacja jasności w zakresie od 0 do 100 czy łatwa zmiana temperatury barwowej (np. 3200-5600K). Przy doborze lampy LED Nanlite Forza, Yongnuo czy innych modeli ważne jest rozważenie mocy światła wyrażanej w lux. Ciekawą funkcją jest także możliwość zmiany kolorystyki światła zgodnie z paletą barw RGB. Profesjonalne oświetlenie wykorzystywane na planach filmowych oferuje także np. mocowanie bowens, które pozwala na korzystanie z różnych modyfikatorów światła, takich jak np. dyfuzor, softbox, reflektor itp. Te akcesoria do filmowania umożliwiają np. uzyskanie miękkiego światła.
Profesjonalne lampy LED bi-color - jakie dają możliwości?
Jeśli zastanawiasz się, jaką lampę do filmowania kupić, która da Ci najwięcej możliwości, to zwróć uwagę na modele bicolor. Pozwalają one na swobodne dostosowywanie kolorystyki oświetlenia, pozwalając łatwe stworzenie odpowiedniego klimatu na planie zdjęciowym. Takie lampy video umożliwiają nie tylko zmianę kolorystyki za sprawą regulacji temperatury barwowej, ale również ustawianie różnych dominant barwnych. Ciekawą opcją jest także panel LED, który stanowi powierzchnię z diodami LED. Dzięki przestrzeni RGB masz możliwość odwzorowania kolorów z tej palety barwnej
Oświetlenie filmowe - na co jeszcze zwrócić uwagę kupując lampę do filmowania
Nieważne czy filmujesz w studiu, czy ruszasz w plener, Twoja lampa LED do nagrywania filmów ze stałą lub regulowaną temperaturą barwową dobrze jest, aby była kompaktowa, co ułatwi Ci ustawianie jej na planie. Zapewni to precyzyjne kontrolowanie oświetlenia i ułatwi transportowanie oraz przechowywanie oświetlenia Rotolight, Nanlite Forza 60 itp. Plenerowa lampa filmowa waży zaledwie do 2 kg, co ułatwia obsługę urządzenia. Podczas filmowania warto też skorzystać z lamp pierścieniowych, które dają równo rozchodzące się światło przydatne podczas filmowania ludzi. Ważną funkcją każdej lampy LED jest regulacja mocy, pozwalająca na dostosowanie siły świecenia.
Dobra lampa posiada kilka opcji zasilania. Możesz skorzystać z zasilania sieciowego bądź zewnętrznych lub wbudowanych akumulatorów, takich jak np. NP-F o dużej mocy. Na planie zdjęciowym pomocny jest także pilot umożliwiający zdalne sterowanie. Dzięki temu nie ma konieczności każdorazowego podchodzenia do oświetlenia (ważne jednak aby miało wbudowany odbiornik).