Pamięci USB
Wydajny pendrive z interfejsem USB 3.0 (zachowuje kompatybilność wsteczną z USB 2.0), który umożliwia szybkie przesyłanie danych. Posiada mechanizm obrotowy, chroniący złącze USB. Oczko umożliwia przypięcie pendrive'a np. do kółka na klucze.
Promocja
Wyprzedaż
Pamięć USB Hama Flash Rotate Pro 128GB 3.0
Nadaje się do smartfonów i tabletów, idealne jako pamięć zewnętrzna. Umożliwia bezpośrednie nagrywanie i odtwarzanie filmów w formacie FullHD. Kompaktowa, aluminiowa obudowa
Mała, stylowa pamięć przenośna USB (pendrive) o pojemności 16GB. Urządzenie pozwoli Ci nosić ze sobą pliki, takie jak ważne dokumenty lub multimedia.
Ultra kompaktowa pamięć flash - Cruzer Fit pozwoli Ci mieć wszystkie najważniejsze pliki zawsze pod ręką. Specjalny profil usprawnia łatwe podłączenie, nawet gdy port USB jest trudno dostępny. Pojemność wynosząca 16 GB daje do dyspozycji sporo miejsca, także możesz z łatwością przenosić i udostępniać nawet duże pliki lub katalogi. Załączone oprogramowanie SanDisk® SecureAccess™, pozwala na chronienie plików znajdujących się na dysku przed nieuprawnionym dostępem.
Stylowy Pendrive SanDisk Cruzer Glide o pojemności 32 GB, zapewnia niezawodne i bezpieczne przechowywanie oraz przenoszenie niezbędnych danych.
Sandisk Cruzer Spark to pendrive, któremu możesz zaufać. Wbudowana pętla, która umożliwia przymocowanie go do kluczy itp. jako brelok, pozwala mieć go zawsze przy sobie i unikać sytuacji, gdy o nim zapomnisz. Dzięki temu zawsze z łatwością udostępnisz lub skopiujesz dane. Sandisk Cruzer Spark jest kompatybilny z komputerami Mac i PC. Dostępny jest w 4 wersjach o pojemności 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB, dzięki czemu z łatwością dopasujesz potrzebną Ci ilość miejsca.
Pojemna pamięć przenośna, wyposażona w najnowszy interfejs USB 3.0, pozwalający znacznie skrócić czas kopiowania i odczytu plików w porównaniu do poprzednich generacji.
Superszybki pendrive o najmniejszych możliwych wymiarach, który nie każe na siebie czekać. Dużą prędkość zapisu zapewnia mu wtyczka USB 3.0, choć jest też kompatybilny z portami 2.0. Ogromną zaletą tej pamięci jest także możliwość ochrony części lub całości plików zawartych na pendrivie hasłem - producent stworzył do tego celu specjalne oprogramowanie.
Swoje ulubione pliki możesz mięć zawsze przy sobie, dzięki kompaktowemu dyskowi flash - Cruzer Ultra Flair. Pojemność wynosząca 16 GB pozwoli na przechowywanie najważniejszych plików lub katalogów. W połączeniu z małymi gabarytami, poręcznym i eleganckim designem, SanDisk Cruzer Ultra Flair jest znakomitą propozycją dla wszystkich lubiących korzystać swobodnie z najnowszych technologii. Załączone oprogramowanie SanDisk® SecureAccess™, pozwala na chronienie plików znajdujących się na dysku przed nieuprawnionym dostępem.
Pamięć przenośna typu flash (pendrive) o pojemności 64 GB wyposażona w złącze USB 3.1. Zastosowany typ interfejsu USB pozwala osiągnąć maksymalną prędkość zapisu i odczytu danych - odpowiednio 150 i 200 MB/s. Złącze jest wstecznie kompatybilne, dzięki czemu urządzenie współpracuje również z komputerami wyposażonymi w USB 3.0, a nawet 2.0. Extreme Go pozwala również zadbać o bezpieczeństwo danych przy pomocy oprogramowania do szyfrowania oraz odzyskiwania plików.
Kompaktowy pendrive o pojemności 32 GB, wyposażony w dwa złącza: micro USB i USB 3.0, oprócz łatwości użytkowania, współpracuje z szeroką gamą sprzętu elektronicznego, np. tabletami i smartfonami z systemem operacyjnym Android, laptopami i komputerami klasy PC lub MAC. Szybki transfer danych pozwala na komfortowe przenoszenie plików między urządzeniami. Przemyślana budowa urządzenia sprawia, że możesz mieć je zawsze przy sobie nie martwiąc się o bezpieczeństwo danych.
Pendrive o całkowicie metalowej konstrukcji, który zapewni bezpieczeństwo Twoim plikom i ich szybki transfer. Wykorzystuje interfejs USB 3.1 Gen 1, który pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 150 MB/s. W zestawie z oprogramowaniem SanDisk SecureAccess i SanDisk RescuePro Deluxe.
Najczęściej kupowane
Szybki transfer danych i posiadanie przy sobie wszystkich niezbędnych plików to obecnie podstawa skutecznego workflow oraz pracy przy projektach angażujących różne osoby. Chociaż coraz popularniejsze jest przechowywanie plików w chmurach, to pendrive’y wciąż są bardzo praktyczne. Co więcej, pamięci USB są niezbędne, gdy potrzebujemy skorzystać z własnej prezentacji czy po prostu skopiować komuś zdjęcia czy ulubiony film.
Pamięci USB potocznie nazywane pendrive to bardzo łatwy sposób na przenoszenie i udostępnianie plików. Jako że wykorzystują technologię Plug&Play wystarczy je podłączyć do portu USB i natychmiast można skorzystać z ich zawartości. Co więcej pendrivy mają bardzo małe gabaryty, tak więc można mieć je zawsze przy sobie. Mogą nawet stanowić breloczek do kluczy czy być przypięte do plecaka.
Pendrive’y można podzielić na podstawie ich wydajności czy konstrukcji. Pamięci USB mogą wykorzystywać złącza USB lub Lightning i obsługiwać standard USB 2.0, USB 3.0 lub USB 3.1. Wśród tych pamięci flash, które posiadają złącze USB można jeszcze wyróżnić pendrive z USB-C, USB-A lub microUSB. Biorąc pod uwagę konstrukcję pamięci USB można wyróżnić maleńkie, które składają się niemal wyłącznie z samego portu lub nieco większe z plastikową lub metalową obudową.
„Pendrajwy” umożliwiają łatwe archiwizowanie lub przenoszenie danych zgromadzonych w pamięci smartfonów i tabletów. Pamięć USB do smartfona lub tabletu musi posiadać odpowiednie złącze. Najczęściej tego typu pamięci flash wyposażone są w dwa złącza - tradycyjne USB-A lub USB-C i drugie microUSB lub Ligtning. W takiej sytuacji jedno ze złączy umożliwia na połączenie pendrive’a z komputerem, natomiast drugim podłącza się pamięć do urządzenia mobilnego.
Pamięci USB wyposażone w złącza Lightning i USB-C często można wykorzystać do przenoszenia danych do urządzeń Apple. W szczególności pendrive’y z Lightning zostały stworzone z myślą o iPhone’ach i iPadach. Dzięki temu możliwe jest łatwe przenoszenie danych pomiędzy niekompatybilnymi urządzeniami - np. pliki z iPhone’a i iPada wykorzystać podczas prezentacji na projektorze.
Złącze USB-C ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia świetną przepustowość. Dodatkowo można je podłączać w dowolny sposób. To oznacza, że korzystając z pendrive’a z USB-C nie musisz go podłączać „dobrą” stroną, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego USB-A. Nawet podłączając go „do góry nogami” pamięć USB będzie przesyłać dane. Pendrive z USB-C przyda się także użytkownikom MacBooków czy nowych laptopów z Windows, które często nie mają już innych złączy.
W przypadku pojemności pamięci USB odpowiedź powinna brzmieć - im większa pojemność tym lepiej. Jednakże warto przy tym pamiętać, że pendrive są najczęściej wykorzystywane do tymczasowego przechowywania plików, które najczęściej są kopiami danych zgromadzonych w innych miejscach. Jeśli Twój egzemplarz ma służyć do udostępniania dokumentacji biurowej to z powodzeniem wystarczy pamięć USB 16 GB czy 32 GB. W przypadku gdy pracujesz z materiałami wideo czy plikami RAW konieczne może być użycie pendrive 128 GB i większego.
Cóż ponownie jak w przypadku pojemności pendrive’a można by odpowiedzieć po prostu, że im większa prędkość tym lepiej. Obecnie absolutnym minimum jest pendrive z USB 3.0, który umożliwia szybkie przesyłanie danych. W przypadku bardziej wymagających zadań niezbędne będzie jednak skorzystanie z interfejsu USB 3.1 i nowszego. Warto pamiętać, że nowsze interfejsy USB są kompatybilne wstecznie, co oznacza, że pamięć USB 3.1 zadziała ze złączami z USB 2.0 i starszymi.
Wśród polecanych producentów pendrive’ów warto wymienić SanDisk. Pamięci USB tego producenta wyróżniają się wysoką jakością wykonania i znakomitą wydajnością. W ofercie można znaleźć pamięci flash plastikowe i dla bardziej wymagających metalowe. Wybrać można także takie, które posiadają chowaną końcówkę. Pamięci USB SanDisk sprzedawane są często w zestawie z oprogramowaniem do odzyskiwania danych.
W ofercie dostępne są naprawdę miniaturowe pendrive’y, które są niewiele większe od samego złącza USB. Takie małe pendrive’y zachowują niezwykle małe gabaryty i można je mieć zawsze przy sobie. Co więcej ich konstrukcja sprawia, że mogą być stale podłączone do komputera, a więc poszerzać ilość dostępnego miejsca w ultrabookach. Mini pendrive nie musi oznaczać małej wydajności. Przykładowo SanDisk Cruzer Ultra Fit zapewnia transfer danych z prędkością 130 MB/s.
Gdy jesteś w podróży fotograficznej, wykorzystaj pamięci USB do tworzenia szybkiego backupu. Pozwoli to zachować pewność, że wrócisz z podróży ze świetnym materiałem. Pendrive’y stały się także popularnym rozwiązaniem, gdy zechcesz dać efekty sesji klientom. Szybki i stylowy pendrive będzie nowoczesnym i profesjonalnym rozwiązaniem, który umożliwi wygodne i płynne oglądanie zdjęć.
Pamięci USB - zalety
Pamięci USB potocznie nazywane pendrive to bardzo łatwy sposób na przenoszenie i udostępnianie plików. Jako że wykorzystują technologię Plug&Play wystarczy je podłączyć do portu USB i natychmiast można skorzystać z ich zawartości. Co więcej pendrivy mają bardzo małe gabaryty, tak więc można mieć je zawsze przy sobie. Mogą nawet stanowić breloczek do kluczy czy być przypięte do plecaka.
Rodzaje pamięci USB
Pendrive’y można podzielić na podstawie ich wydajności czy konstrukcji. Pamięci USB mogą wykorzystywać złącza USB lub Lightning i obsługiwać standard USB 2.0, USB 3.0 lub USB 3.1. Wśród tych pamięci flash, które posiadają złącze USB można jeszcze wyróżnić pendrive z USB-C, USB-A lub microUSB. Biorąc pod uwagę konstrukcję pamięci USB można wyróżnić maleńkie, które składają się niemal wyłącznie z samego portu lub nieco większe z plastikową lub metalową obudową.
Pendrive do smartfona - jaki wybrać?
„Pendrajwy” umożliwiają łatwe archiwizowanie lub przenoszenie danych zgromadzonych w pamięci smartfonów i tabletów. Pamięć USB do smartfona lub tabletu musi posiadać odpowiednie złącze. Najczęściej tego typu pamięci flash wyposażone są w dwa złącza - tradycyjne USB-A lub USB-C i drugie microUSB lub Ligtning. W takiej sytuacji jedno ze złączy umożliwia na połączenie pendrive’a z komputerem, natomiast drugim podłącza się pamięć do urządzenia mobilnego.
Pendrive do iPhone i iPada
Pamięci USB wyposażone w złącza Lightning i USB-C często można wykorzystać do przenoszenia danych do urządzeń Apple. W szczególności pendrive’y z Lightning zostały stworzone z myślą o iPhone’ach i iPadach. Dzięki temu możliwe jest łatwe przenoszenie danych pomiędzy niekompatybilnymi urządzeniami - np. pliki z iPhone’a i iPada wykorzystać podczas prezentacji na projektorze.
Pendrive z USB-C
Złącze USB-C ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia świetną przepustowość. Dodatkowo można je podłączać w dowolny sposób. To oznacza, że korzystając z pendrive’a z USB-C nie musisz go podłączać „dobrą” stroną, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego USB-A. Nawet podłączając go „do góry nogami” pamięć USB będzie przesyłać dane. Pendrive z USB-C przyda się także użytkownikom MacBooków czy nowych laptopów z Windows, które często nie mają już innych złączy.
Pendrive - jaka pojemność będzie najlepsza?
W przypadku pojemności pamięci USB odpowiedź powinna brzmieć - im większa pojemność tym lepiej. Jednakże warto przy tym pamiętać, że pendrive są najczęściej wykorzystywane do tymczasowego przechowywania plików, które najczęściej są kopiami danych zgromadzonych w innych miejscach. Jeśli Twój egzemplarz ma służyć do udostępniania dokumentacji biurowej to z powodzeniem wystarczy pamięć USB 16 GB czy 32 GB. W przypadku gdy pracujesz z materiałami wideo czy plikami RAW konieczne może być użycie pendrive 128 GB i większego.
Pendrive jaka prędkość najlepsza?
Cóż ponownie jak w przypadku pojemności pendrive’a można by odpowiedzieć po prostu, że im większa prędkość tym lepiej. Obecnie absolutnym minimum jest pendrive z USB 3.0, który umożliwia szybkie przesyłanie danych. W przypadku bardziej wymagających zadań niezbędne będzie jednak skorzystanie z interfejsu USB 3.1 i nowszego. Warto pamiętać, że nowsze interfejsy USB są kompatybilne wstecznie, co oznacza, że pamięć USB 3.1 zadziała ze złączami z USB 2.0 i starszymi.
Pamięć USB Sandisk - wysoka jakość i świetna
wydajnośćWśród polecanych producentów pendrive’ów warto wymienić SanDisk. Pamięci USB tego producenta wyróżniają się wysoką jakością wykonania i znakomitą wydajnością. W ofercie można znaleźć pamięci flash plastikowe i dla bardziej wymagających metalowe. Wybrać można także takie, które posiadają chowaną końcówkę. Pamięci USB SanDisk sprzedawane są często w zestawie z oprogramowaniem do odzyskiwania danych.
Mały pendrive wcale nie oznacza gorszy
W ofercie dostępne są naprawdę miniaturowe pendrive’y, które są niewiele większe od samego złącza USB. Takie małe pendrive’y zachowują niezwykle małe gabaryty i można je mieć zawsze przy sobie. Co więcej ich konstrukcja sprawia, że mogą być stale podłączone do komputera, a więc poszerzać ilość dostępnego miejsca w ultrabookach. Mini pendrive nie musi oznaczać małej wydajności. Przykładowo SanDisk Cruzer Ultra Fit zapewnia transfer danych z prędkością 130 MB/s.
Pamięć USB - prosty sposób na tworzenie szybkiego
backupuGdy jesteś w podróży fotograficznej, wykorzystaj pamięci USB do tworzenia szybkiego backupu. Pozwoli to zachować pewność, że wrócisz z podróży ze świetnym materiałem. Pendrive’y stały się także popularnym rozwiązaniem, gdy zechcesz dać efekty sesji klientom. Szybki i stylowy pendrive będzie nowoczesnym i profesjonalnym rozwiązaniem, który umożliwi wygodne i płynne oglądanie zdjęć.