Obiektywy do bezlusterkowców: macro (Sigma, Carl Zeiss, Canon, Sirui)
Promocja
Polecamy
Obiektyw Canon RF 35 mm f/1.8 Macro IS STM
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Wszechstronny obiektyw o ogniskowej 35 mm i maksymalnym powiększeniu 1:2, co pozwala na wykonywanie świetnych zdjęć i filmów zbliżeniowych. Posiada 9-listkową przysłonę, która w połączeniu z jasnością f/1.8 daje piękny efekt bokeh. Do ustawiania ostrości wykorzystuje cichy, szybki i precyzyjny silnik AF STM. Hybrydowa stabilizacja obrazu IS pozwala na wygodne fotografowanie i filmowanie z ręki.
Promocja
Polecamy
Obiektyw Canon RF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 67
- Do matryc: pełnoklatkowych
Należący do linii premium obiektyw makro dający powiększenie 1,4x, który cechuje się doskonałą wydajnością optyczną. Posiada zaawansowany, precyzyjny, szybki i cichy silnik Dual Nano USM, który świetnie steruje systemem AF podczas fotografowania i filmowania. Ultra wydajna stabilizacja obrazu umożliwia bezproblemowe fotografowanie i filmowanie z ręki.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 67
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Klasyczna portretowa ogniskowa i jasność f/2 zamknięte w kompaktowej i lekkiej obudowie. Obiektyw oferuje także powiększenie 0,5x, co pozwala na wykonywanie świetnych ujęć zbliżeniowych. Dzięki zastosowaniu silnik AF STM sprawdza się także doskonale podczas nagrywania wideo. 5-osiowa stabilizacja obrazu zadba o ostrość każdego ujęcia.
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Seria Art słynie z doskonałej jakości obrazu i perfekcyjnego działania. Wykorzystaj ten potencjał podczas uprawiania makrofotografii. Sigma A 105 mm F2.8 DG DN Macro to pierwszy obiektyw makro od tego producenta, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o bezlusterkowcach. Średni teleobiektyw zapewnia wszechstronną odległość roboczą, co przesądza o tym, że wielu profesjonalistów ma taki obiektyw makro w swojej torbie. Ten makro obiektyw pozwala oglądać z bliska nieprawdopodobne piękno miniaturowego świata, a jednocześnie świetnie sprawdzi się podczas uprawiania fotografii portretowej.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 43
- Do matryc: APS-C
Wyjątkowo lekki i poręczny obiektyw makro o skali odwzorowania 1:1.2. Pozwala na uzyskanie niepowtarzalnych obrazów małych przedmiotów. Dzięki stabilizacji obrazu ułatwia fotografowanie z ręki, bez konieczności użycia statywu. Cechą wyróżniającą ten obiektyw jest wbudowana lampa pierścieniowa doświetlająca fotografowany obiekt. Jest to przydatne zwłaszcza przy fotografowaniu z bardzo bliska gdzie obiektywem często zasłaniamy naturalne źródło światła. Obiektyw wyposażony w mocowanie EF-M przeznaczony jest do bezlusterkowych aparatów Canon.
Promocja
Obiektyw Canon RF 35 mm f/1.8 EF-R IS STM Macro + RF 24-105 mm f/4 L IS USM zestaw uniwersalny
Obiektywy oferujące wszechstronny zakres ogniskowych, wydajną stabilizacją obrazu i cichy, precyzyjny oraz szybki silnik AF STM. Świetnie sprawdzą się także w czasie rejestrowania filmów.
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Średnica [mm]: 49
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Pierwszy obiektyw makro z maksymalnym powiększeniem 1:1 z najwyższej klasy linii Art charakteryzującej się wybitnymi właściwościami optycznymi. Na konstrukcję optyczną składa się w sumie aż 6 soczewek specjalnych, i są to elementy wykonane ze szkieł niskodyspersyjnych SLD i FLD oraz asferycznych. Tak zaawansowana konstrukcja pozwoliła osiągnąć ostry obraz w całym kadrze, a dodatkowo producentowi udało się również uzyskać obraz praktycznie wolny od zniekształceń geometrycznych (dystorsji).
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.