Obiektywy do bezlusterkowców (Nikon, Sony, FujiFilm, Panasonic)
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: APS-C
II generacja uniwersalnego zoomu, który teraz oferuje jeszcze bardziej udoskonalony system AF czy krótszy dystans ostrzenia. Obiektyw wyróżnia się kompaktową i lekką konstrukcją, 11-listkową przysłoną o stałej jasności f/2.8, uszczelnioną konstrukcją czy zastosowaniem elementu o bardzo niskiej dyspersji ED i ultra precyzyjnego elementu soczewki asferycznej.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Do matryc: APS-C
Obiektyw zapewniający niezwykle uniwersalny zakres ogniskowych 16-80 mm, minimalny dystans ostrzenia 35 cm, stałą jasność f/4, 3 elementy asferyczne, powłoki Super EBC i uszczelnioną konstrukcję, która jest odporna na działanie mrozu. Mechanizm wewnętrznego ogniskowania i wydajny silnik AF gwarantują błyskawiczne, precyzyjne i ciche ustawianie ostrości. Wbudowana stabilizacja obrazu dodatkowo zwiększa swobodę fotografowania i filmowania.
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: APS-C
XF 50 mm f/2.0 R WR to wyjątkowo poręczny, lekki a przy tym jasny teleobiektyw stworzony dla aparatów bezlusterkowych FujiFilm X. Sprawdzi się zarówno w fotografii portretowej, ulicznej, jak i w reportażu, a dzięki uszczelnianej obudowie może być używany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. 9-listkowa, kołowa przysłona zapewnia piękny, naturalnie wyglądający efekt bokeh.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Do matryc: APS-C
Kompaktowy i lekki teleobiektyw, którego kąt widzenia odpowiada ogniskowej ok. 765 mm dla formatu pełnoklatkowego. Posiada wbudowaną stabilizację optyczną o wydajności 5,5 stopni, uszczelnioną konstrukcję i silnik liniowy AF. Może współpracować ze sprzedawanymi oddzielnie telekonwerterami.
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena oferuje doskonały efekt bokeh nawet na skraju kadru, zapewniając okrągłe i naturalne plamki bez widocznych pierścieni czy winietowania. Dzięki wyjątkowej konstrukcji optycznej i 11-listkowej okrągłej przysłonie eliminuje aberracje. Szybki autofokus pozwala na ostre ujęcia w różnych odległościach, a minimalna odległość fotografowania wynosi jedynie 0,82 metra. Konstrukcja obiektywu jest solidna i precyzyjna, wykonana z lekkiego metalu, a jego użytkowanie jest intuicyjne, z przemyślanym rozmieszczeniem przycisków. Dodatkowo obiektyw jest odporny na ekstremalne warunki dzięki uszczelce wokół złączy i mocowania, co sprawia, że jest gotowy na różne wyzwania fotograficzne.
Zaawansowany obiektyw z linii premium S, który oferuje szerokokątny zoom i stałe światło f/2.8. Bezgłośny, precyzyjny i szybki silnik AF sprawia, że doskonale sprawdzi się także w trakcie filmowania. Powłoka nanokrystaliczna i ARNEO gwarantują bezkompromisową jakość obrazu. Wyświetlacz OLED informuje o bieżących ustawieniach obiektywu.
Kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy (waga wynosi zaledwie 135 g a jego gabaryty zaliczają go do instrumentów typu "naleśnik") o uniwersalnym zakresie ogniskowych (odpowiednik zakresu 24-75 mm dla formatu 35 mm). Obejmuje zatem zarówno szerokie kadry, jak i zbliżenia. Sprawdzi się w wielu różnych rodzajach fotografii - od krajobrazowej po portretową. To także świetne narzędzie dla wszystkich fotoreporterów.
Srebrna wersja kompaktowego obiektywu zmiennoogniskowego opracowanego specjalnie z myślą o aparacie Nikon Zfc. Przeznaczony do aparatów z matrycą APS-C - oferuje zakres ogniskowych 16-50 (ekwiwalent 24-75 mm dla formatu 35 mm). Bezgłośny, precyzyjny, cichy silnik AF umożliwia wykorzystanie go także w trakcie filmowania. Oferuje ultra mobilną konstrukcję typu naleśnik.
Promocja
Obiektyw Nikon Nikkor Z 28 mm f/2.8
Jasny obiektyw o szerokiej ogniskowej, który wykorzystuje bezgłośnie działający silnik AF. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Jego minimalny dystans ostrzenia wynosi 19 cm, co zwiększa możliwości pracy z obrazem.
Obiektyw stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu z aparatem Nikon Z fc. Wyróżnia się klasyczną stylistyką nawiązująca do tradycyjnych obiektywów do lustrzanek małoobrazkowych na film światłoczuły. Wraz z aparatem z matrycą APS-C zapewnia kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 42 mm dla formatu małoobrazkowego. Posiada bezgłośnie pracujący silnik AF, który umożliwia swobodne wykorzystanie go podczas filmowania.
Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR oferuje aż 14,2-krotny zoom, doskonale sprawdzając się zarówno przy szerokich ujęciach, jak i dużych zbliżeniach. Wykorzystuje silnik krokowy AF i stabilizację obrazu o wydajności do 5,5 stopnia. Doskonale sprawdza się także w czasie filmowania. Kompaktowa, lekka, dobrze wyważona i uszczelniona konstrukcja pozwala na zabranie ze sobą w podróż całego arsenału obiektywów w jednym tubusie.
Specjalna wersja obiektywu Nikkor Z 40 mm f/2, która wyróżnia się retro stylistyką dopasowaną do aparatu Z fc i Z f. Oferuje cichy, szybki i precyzyjny silnik krokowy AF, który sprawia, że obiektyw ten świetnie sprawdza się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Zaokrąglona, 9-listkowa przysłona i światłosiła f/2 zapewniają piękny, artystyczny efekt bokeh.
NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z, należy do serii S obiektywów NIKKOR Z, które charakteryzują się najlepszymi parametrami optycznymi. Dzięki pięknemu efektowi bokeh i wysokiej rozdzielczości obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S pozwala na wykonywanie realistycznych i wyjątkowych zdjęć.
Wyjątkowo kompaktowy superteleobiektyw o ogromnej wydajności, z której słynie linia premium S. Jego waga wynosi zaledwie 1160 g, co pozwala na naprawdę wygodne fotografowanie i filmowanie z ręki z zachowaniem ogromnych zbliżeń. Obiektyw ten posiada cichy, precyzyjny i szybki silnik krokowy STM, który umożliwia skuteczne wykorzystanie go w trakcie filmowania. 5,5-stopniowa stabilizacja obrazu daje gwarancję zawsze ostrych obrazów.
Noct nawiązuje do kultowego obiektywu z mocowaniem F, zapewniając niesamowity efekt bokeh dzięki światłosile f/0.95. Model ten wykorzystuje powłoki ARNEO i nanokrystaliczne, wyświetlacz OLED i powłokę fluorową. Doskonale sprawdza się także w czasie filmowania.
Superteleobiektyw o ogniskowej 600 mm i jasności f/4 z wbudowanym telekonwerterem, który przemienia go w obiektyw 840 mm f/5.6. Oferuje stabilizację obrazu o skuteczności 5,5 stopnia, powłokę przeciwodblaskową Meso Amorphous i optymalnie wyważoną konstrukcję, zapewniającą wygodne fotografowanie i filmowanie.
Superteleobiektyw 800 mm o stosunkowo lekkiej konstrukcji, która pozwala na fotografowanie i filmowanie nim z ręki. Obiektyw oferuje znakomitą jakość optyczną znaną z serii S. Posiada powłokę nano-krystaliczną, soczewkę Fresnela FP i szkła ED oraz SR firmy Nikon. Jest kompatybilny z telekonwerterami Nikon Z.
Uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy, który świetnie sprawdzi się podczas podróży. Posiada zakres ogniskowych obejmujących zarówno szerokie kąty widzenia, jak i duże zbliżenia. Dodatkowo cechuje się niską wagą, kompaktową konstrukcją i jakością obrazu charakterystyczną dla linii Nikon Z. Sprawdzi się świetnie zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.
Profesjonalny teleobiektyw stałoogniskowy dedykowany do aparatów micro 4/3. Bardzo duża ogniskowa, duża jasność, szybkość i najwyższej klasy optyka sprawdzą się w fotografii sportowej, przyrodniczej czy podróżniczej. Wydajna stabilizacja obrazu i poręczna konstrukcja idealnie sprawdzą się w zastosowaniach mobilnych. W zestawie z obiektywem znajduje się konwerter 1,4x, który umożliwia uzyskanie ogniskowej 280 mm.
Obiektyw o ogniskowej 45 mm, przeznaczony do fotografii makro. Maksymalna przysłona f/2.8 pozwala uzyskać atrakcyjne rozmycie tła. Stabilizacja obrazu pozwala na redukcję drgań i wykonywanie zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Obiektyw świetnie nadaje się również do portretów.
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.