Obiektywy do bezlusterkowców (Nikon, NISI, Leica)
- Rozdzielczość [mpx]: 24
- Typ matrycy: CMOS
- Zoom optyczny: w zależności od obiektywu
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Średnica [mm]: 82
Bezkompromisowy obiektyw premium zapewniający ogniskową 50 mm i światłosiłę f/1.2. Wykorzystuje cichy, precyzyjny i szybki silnik AF, pozwalający na stosowanie go także w trakcie filmowania. Wyświetlacz OLED informuje o najważniejszych parametrach obiektywu. Model ten zapewnia doskonałe obrazy, o których precyzyję dbają soczewki ED, 3 soczewki asferyczne oraz opracowane przez firmę Nikon soczewki z powłokami nanokrystalicznymi i powłoka ARNEO.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 62
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Teleobiektyw zmiennoogniskowy o zakresie ogniskowych 50-250 mm (ekwiwalent 73-375 mm dla formatu 35 mm), który sprawdzi się świetnie zarówno podczas realizowania portretów, jak i fotografii przyrodniczej czy sportowej. Minimalna odległość wynosząca 0,5 m umożliwia pozostawanie blisko modela, co przekłada się na lepszą atmosferę w trakcie sesji.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 46
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Makroobiektyw o klasycznej ogniskowej, który sprawdzi się świetnie zarówno podczas fotografowania mikroświata, jak i portretowania. Model ten oferuje skalę odwzorowania 1:1. W połączeniu z aparatami formatu DX udostępnia kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 75 mm dla formatu 35 mm.
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Średnica [mm]: 112
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Zaawansowany obiektyw z linii premium S, który oferuje szerokokątny zoom i stałe światło f/2.8. Bezgłośny, precyzyjny i szybki silnik AF sprawia, że doskonale sprawdzi się także w trakcie filmowania. Powłoka nanokrystaliczna i ARNEO gwarantują bezkompromisową jakość obrazu. Wyświetlacz OLED informuje o bieżących ustawieniach obiektywu.
Promocja
Obiektyw Nikon Nikkor Z 28 mm f/2.8
Jasny obiektyw o szerokiej ogniskowej, który wykorzystuje bezgłośnie działający silnik AF. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Jego minimalny dystans ostrzenia wynosi 19 cm, co zwiększa możliwości pracy z obrazem.
Obiektyw stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu z aparatem Nikon Z fc. Wyróżnia się klasyczną stylistyką nawiązująca do tradycyjnych obiektywów do lustrzanek małoobrazkowych na film światłoczuły. Wraz z aparatem z matrycą APS-C zapewnia kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 42 mm dla formatu małoobrazkowego. Posiada bezgłośnie pracujący silnik AF, który umożliwia swobodne wykorzystanie go podczas filmowania.
Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR oferuje aż 14,2-krotny zoom, doskonale sprawdzając się zarówno przy szerokich ujęciach, jak i dużych zbliżeniach. Wykorzystuje silnik krokowy AF i stabilizację obrazu o wydajności do 5,5 stopnia. Doskonale sprawdza się także w czasie filmowania. Kompaktowa, lekka, dobrze wyważona i uszczelniona konstrukcja pozwala na zabranie ze sobą w podróż całego arsenału obiektywów w jednym tubusie.
Specjalna wersja obiektywu Nikkor Z 40 mm f/2, która wyróżnia się retro stylistyką dopasowaną do aparatu Z fc i Z f. Oferuje cichy, szybki i precyzyjny silnik krokowy AF, który sprawia, że obiektyw ten świetnie sprawdza się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Zaokrąglona, 9-listkowa przysłona i światłosiła f/2 zapewniają piękny, artystyczny efekt bokeh.
NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z, należy do serii S obiektywów NIKKOR Z, które charakteryzują się najlepszymi parametrami optycznymi. Dzięki pięknemu efektowi bokeh i wysokiej rozdzielczości obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S pozwala na wykonywanie realistycznych i wyjątkowych zdjęć.
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.