Venus optics LAOWA 12 mm f/2.8 Zero-D
Ultraszerokokątny obiektyw rektilinearny z dużym otworem względnym
Wyjątkowość
Firma Venus Optics słynie z dostarczania klientom oryginalnych rozwiązań. W jej ofercie znajduje się między innymi ultraszerokokątny obiektyw z pełnoprawnym trybem makro oferującym powiększenie 1:1 i funkcją shift, także obiektyw o ogniskowej 60 mm i trybem rzadko spotykanym trybem makro 2:1, a także instrument o ogniskowej 105 mm i dwoma przysłonami pozwalającymi na eksperymenty z ustawianiem ostrości.
Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D idealnie pasuje do filozofii firmy. Jest to obiektyw ultraszerokokątny charakteryzujący się dużym otworem względnym i prawie zerową dystorsją! Co więcej jest on kompatybilny z aparatami pełnoklatkowymi.
Wysokiej jakości optyka
Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 16 soczewek ułożonych w 10 grupach. Wśród nich znajduje się pięć elementów specjalnych, trzy to soczewki o bardzo małej dyspersji (ED) natomiast pozostałe dwie to soczewki asferyczne. Sprawiają one, że Laowa 12/2.8 wyróżnia się nie tylko doskonałym odwzorowaniem linii prostych, ale także pozwalają zapanować nad wadami optycznymi takimi jak aberracja chromatyczna, dzięki czemu ostrość zdjęć stoi na najwyższym poziomie.
Zastosowanie
Tak szerokokątny obiektyw rektilinearny sprawdzi się przede wszystkim w fotografii architektury, dzięki prawie zerowej dystorsji nie musisz się martwić o późniejszą korekcję w programach graficznych. Kąty widzenia oraz jasność tego obiektywu docenią również osoby uwieczniające na zdjęciach krajobraz i nocne niebo.
Obiektyw jest kompatybilny zarówno z aparatami wyposażonymi w sensor pełnoklatkowy jak również APS-C. Należy jednak pamiętać, że funkcja shift dostępna jest tylko przy współpracy z matrycą APS-C.
Galeria
Autor: Kenneth Chung (materiały producenta)
Autor: Steven Wu (materiały producenta)
Ultraszerokokątny obiektyw przeznaczony do współpracy z lustrzankami wyposażonymi w sensor o rozmiarze pełnej klatki i APS-C. Cechą, która go wyróżnia jest fakt, iż posiada on kąt widzenia sięgający 122 stopni przy dużym otworze względnym f/2.8 i jednoczesnym doskonałym odwzorowaniu linii prostych - tzw. obiektyw rektilinearny.