IRIX 11 mm f/4 Firefly
Ultraszerokokątny obiektyw z doskonałą korekcją zniekształceń geometrycznych
Obejmij wszystko
Obiektyw o ogniskowej 11 mm współpracujący z aparatem wyposażonym w matrycę pełnoklatkową charakteryzuje się kątem widzenia wynoszącym 126 stopni. Tym co wyróżnia niniejszy instrument optyczny na tle konkurencji jest niemal doskonała korekcja zniekształceń geometrycznych (dystorsji), które są często spotykane w obiektywach o szerokim polu widzenia. Brak dystorsji pozwala zachować na zdjęciu równoległość linii poziomych i pionowych, dzięki czemu linia horyzontu na krajobrazie, albo kolumny w pomieszczeniach wyglądają naturalnie.
Wysoka jakość obrazu
Na konstrukcję optyczną obiektywu składają się 3 soczewki sferyczne, 4 elementy ze szkła HR oraz 2 o niskiej dyspersji. Wszystko to sprawia, że obrazy rejestrowane przez obiektyw firmy Irix charakteryzują się doskonałym opanowaniem wad optycznych, takich jak aberracje chromatyczne i sferyczne, pozwalając Ci na tworzenie wyjątkowych zdjęć.
Natomiast w celu ułatwienia manualnego ostrzenia obiektyw wyposażono w czytelną podziałkę informującą o zakresie głębi ostrości dla danej przysłony. Kiedy pierścień jest ustawiony na nieskończoność można usłyszeć "kliknięcie" co znacznie ułatwia znalezienie wartości bez patrzenia na obiektyw. Od teraz możesz skupić 100% uwagi na kompozycji i obrazie.
Trwała i uszczelniona obudowa
Obudowa obiektywu została wykonana z trwałych tworzyw sztucznych pozwalających na osiągnięcie niskiej wagi oraz świetnego stosunku ceny do jakości, ale to nie wszystko. Konstrukcja została dodatkowo uszczelniona przed negatywnym wpływem kurzu i wilgoci w newralgicznych miejscach, tj. przy pierścieniu ostrzenia, blokadzie pierścienia i bagnecie.
Bezpieczny transport i przechowywanie
Do obiektywu dołączany jest miękki pokrowiec, który idealnie ochroni go podczas przechowywania lub transportu.
Ultraszerokokątny obiektyw rektilinearny o wyjątkowo szerokim polu widzenia wynoszącym aż 126 stopni. Sprawdzi się w rękach profesjonalistów fotografujących architekturę i krajobrazy. Zastosowanie konstrukcji optycznej składającej się z wielu soczewek specjalnych pozwoliła zapanować nad wadami optycznymi. Całość zamknięto w uszczelnionej obudowie z tworzyw sztucznych.