Liczba produktów: 1
Sortowanie:
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
  • Proporcje: 16:9
Wysokiej jakości ekran projekcyjny z możliwością montażu ściennego lub sufitowego. Posiada automatyczny system blokujący, ergonomiczny uchwyt, solidną obudowę, w której chowa się zwinięty ekran i czarne obramowanie. Wysokiej jakości powierzchnia projekcyjna gwarantuje znakomitą jakość obrazu.

Najczęściej kupowane

Rozwijane ręcznie ekrany do projektorów są bardzo uniwersalne, stąd znajdują zastosowanie w biurach, w salach konferencyjnych, w salach zdjęciowych czy do domowej rozrywki. Ich główną zaletą jest niska cena i prosty montaż. Chociaż mają dużo prostszą budowę niż w przypadku ekranów elektrycznych, to wciąż pozwalają na uzyskanie obrazu o znakomitej jakości.

Ekran do projektora rozwijany ręcznie – czy warto kupić?


Ekrany rozwijane ręcznie znajdą zastosowanie w biurach, salach konferencyjnych, salach wykładowych, klasach lekcyjnych, restauracjach, pubach, barach, salach zabaw czy w kinie domowym. W szczególności dobrze sprawdzą się tam, gdzie konieczne jest ograniczenie budżetu przy jednoczesnej konieczności zachowania wysokiej jakości obrazu. Brak elektrycznego mechanizmu wpływa na ich cenę, choć sama powierzchnia odbijająca może być taka sama jak w przypadku ekranów elektrycznych.

Jaki ekran do projektora kupić?


Ekrany projekcyjne, które rozwija się ręcznie wciąż mogą być bardzo wygodne w użytkowaniu. Wszystko za sprawą ergonomicznych i płynnie działających systemów zwijania i rozwijania. Przykładowo w ekranach Suprema stosuje się automatyczny hamulec, który z łatwością blokuje ekran w pożądanej pozycji. Wystarczy przytrzymać go na kilka sekund, tak aby zablokować go po rozwinięciu lub automatycznie zwinąć. Cała obsługa obejmuje tylko 3 proste kroki.

Tani ekran do projektora. Jak wygląda instalacja?


Montowanie ekranu projekcyjnego rozwijanego ręcznie jest tak samo proste jak jego użytkowanie. Wystarczy wkręcić kilka wkrętów w ścianę lub sufit i można już wieszać ekran do prezentacji. Elementy montażowe są chowane pod kasetą tak, aby całość prezentowała się estetycznie i nie zakłócała wystroju wnętrza. Dzięki temu ekran do sali konferencyjnej będzie świetnie do niej pasował.

Ekran do projektora z czarną ramką


W sprzedaży istnieją warianty ekranów projekcyjnych, które posiadają czarną ramkę. Ma ona za zadanie odcinać wyświetlane treści od otoczenia, co wpływa na zwiększenie kontrastu obrazu. Nieużywana część ekranu pozostanie niewidoczna w ciemnościach i nie będzie odwracała uwagi od obrazu. Rozwiązanie to jest w szczególności przydatne w kinie domowym.

Kino domowe z projektorem. Po co Ci matowy ekran?


Ekrany do projektorów posiadają matowe wykończenia po to, aby skutecznie eliminować odblaski i refleksy, które zakłócałyby i utrudniały odbiór wyświetlanych obrazów. Dzięki zastosowaniu takiej powierzchni oglądanie prezentacji czy ulubionych filmów i seriali jest w pełni komfortowe. Korzystanie z wysokiej jakości tła pozwala na wykorzystanie pełni potencjału projektora i cieszenie się wszystkimi niuansami wyświetlanych multimediów. W szczególności dobór ekranu do projektora jest kluczowy w kinie domowym.

Pas rozbiegowy w ekranach sufitowych i ściennych


Ekrany projekcyjne wyposażane są w tzw. pasy rozbiegowe. Jest to część ekranu, która nie jest wykorzystywana do projekcji (podobnie jak ramki ekranu jest czarna), lecz pozwala na właściwe przymocowanie ekranu do sufitu czy ściany, tak aby umieścić obraz na linii wzroku. W połączeniu z czarnymi ramkami pas rozbiegowy tworzy powierzchnię, która pozwala na „odcięcie” obrazu od otoczenia i zapewnienie maksymalnej wygody oglądającym filmy i seriale.