Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.

Dyski do tworzenia kopii zapasowej zdjęć


Wracasz podekscytowany z udanej sesji, na której udało się wykonać kadr życia? Lepiej czym prędzej wykonaj kopię zapasową danych. Pomogą w tym przenośne dyski twarde. Co więcej, zewnętrzny dysk pozwoli Ci mieć zawsze przy sobie niezbędne dane - projekt, nad którym aktualnie pracujesz lub materiał, który wyselekcjonujesz wraz z klientem. Dyski przenośne to także prosty sposób na powiększenie przestrzeni na zdjęcia i filmy.

Zewnętrzny dysk twardy - niezbędnik w podróży


Jeżeli wykonujesz sesje w terenie lub dużo podróżujesz z aparatem, to przenośny dysk twardy będzie jednym z podstawowych elementów Twojego wyposażenia. Z jednej strony pozwala na natychmiastowy backup danych po zakończeniu wykonywania zdjęć, a z drugiej umożliwia pracę w podróży nad projektami zabranymi z domu. Małe wymiary zewnętrznych dysków SSD sprawiają, że z łatwością zmieścisz je w torbie lub plecaku.

Bank pamięci w cyfrowej ciemni


Przenośne dyski twarde sprawdzą się także w Twojej pracowni. Mając podobne zastosowanie jak w podróży mogą pełnić rolę kopii zapasowej danych lub służyć jako rozszerzenie pamięci laptopa. Dyski przenośne 1 TB zapewniają wystarczającą ilość miejsca nawet dla bardzo aktywnych fotografów. Ich stylowy design - tak jak np. dysku przenośnego LaCie - sprawia, że świetnie prezentują się na biurku.

Przenośny dysk twardy - jakie złącze?


Zewnętrzne dyski twarde wykorzystują różne złącza. Obecnie wciąż najpopularniejsze jest USB-A, ale coraz częściej producenci wykorzystują do komunikacji USB-C. Użytkownicy komputerów Apple mogą postawić na ultra szybki interfejs Thunderbolt. Jeżeli masz komputer z USB-C nie musisz martwić się, że będzie działał tylko z takim złączem - po użyciu odpowiedniego adaptera dyski przenośne zachowują kompatybilność wsteczną.

Jaka prędkość zewnętrznego dysku twardego?


Na powyższe pytanie można by odpowiedzi krótko, choć pewnie nie do końca satysfakcjonująco. Niemniej nie da się ukryć, że im szybszy dysk tym lepiej. Niemniej już technologia USB 3.0 zapewni optymalną wydajność, która umożliwi sprawne przesyłanie i zapisywanie danych. W przypadku pracy z większymi plikami lub gdy zechcesz odtwarzać dane do obróbki bezpośrednio z dysku zewnętrznego warto postawić na USB 3.2 Gen 1 czy Thunderbolt 3.

Dysk zewnętrzny SSD czy HDD


Obecnie do wyboru są 2 technologie dysków zewnętrznych - SSD i HDD. Pierwsza z nich działa podobnie jak pamięć flash. W takim dysku nie ma ruchomych elementów, tak więc dużo trudniej jest je zepsuć, w szczególności w odniesieniu do uszkodzeń mechanicznych. Z drugiej strony jest to dużo droższa technologia, tak więc za podobną kwotę można nabyć dużo bardziej pojemny dysk HDD. Tak więc jeśli potrzebujesz ultra wydajnego dysku, ale niekoniecznie priorytetem jest jego pojemność wybierz SSD, natomiast gdy potrzebujesz zbudować obszerne archiwum dobrym rozwiązaniem będzie dysk zewnętrzny HDD.

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?


Poza zakupem dysku zewnętrznego odpowiednią metodę dbania o bezpieczeństwo danych stanowi także częste tworzenie backupów. W tym procesie pomaga oprogramowanie dodawane przez producentów do banków pamięci LaCie, Segate itp. Taka aplikacja automatycznie tworzy backup danych w zadanych odstępach czasowych i dba o odpowiednie katalogowanie plików.